Zillertal


Obszar narciarski Zillertal imponuje pod każdym względem. Pięć prestiżowych ośrodków narciarskich, prawie 670 km tras zjazdowych, ponad 170 nowoczesnych wyciągów i kolejek górskich oraz to co najważniejsze - pewny śnieg na wysokościach sięgających nawet 3 250 m n.p.m. - to prawdziwe zagłębie narciarskich sportów i pierwszorzędna destynacja na zimowy urlop.

Dolina Zillertal leży kilkadziesiąt kilometrów od znanego miasta Innsbruck, w samym sercu Tyrolu – najbogatszego pod względem narciarskim regionu Austrii. Tereny narciarskie ciągną się na długości ponad 30 km po obu stronach doliny rzeki Ziller - aż do samego lodowca Hintertux, położonego przy granicy z Włochami. Region ten liczy ok. 35-tysięcy mieszkańców, a rokrocznie odwiedzają go setki tysięcy turystów z całego świata.

Zillertal stwarza nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku. Dzięki jednemu skipassowi - Zillertaler Superskipass - można jeździć tu we wszystkich ośrodkach doliny. Na miłośników zimowej aktywności czekają tu nie tylko alpejskie zjazdy, trasy biegowe, tory saneczkowe, lodowiska i snowarki, ale również szkółki i specjalne place zabaw dla dzieci oraz możliwość uprawiania innych dyscyplin sportowych dostępnych poza stokami w lokalnych kompleksach sportowych. Wszystko to w połączeniu z dostępną w regionie bogatą ofertą atrakcji apres ski czeka na Państwa w samym sercu Tyrolu, w miejscu nazywanym "najaktywniejszą doliną świata".
Zillertal na nartach Na narty do Austrii - Zillertal Narty w Austrii - Zillertal