Karyntia


Karyntia - alpejska kraina jezior, gór i słońca to wyjątkowy region turystyczny Austrii, który daje alpejską przyjemność jazdy na nartach i gwarantuje udany zimowy wypoczynek. Słońce, śnieg i sport to w tym przypadku pojęcia nierozłączne. Ponad tysiąc kilometrów tras narciarskich, ok. 300 wyciągów, wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych na perfekcyjnie przygotowanych stokach oraz niespotykana gościnność południowych Austriaków sprawiają, że region ten jest niezwykle popularną, narciarską destynacją.

Na miłośników nart czekają tu znakomite ośrodki, w tym słynne Bad Kleinkircheim, Katschberg, Gerlitzen czy Turracher. Narciarze, carvingowcy i snowboardziści, profesjonaliści, początkujący i rodziny znajdą tu rozległe trasy mistrzostw świata, łagodne i szerokie zjazdy, podnoszące adrenalinę pagórkowate stoki i parki rozrywki - a wszystko to w otoczeniu niepowtarzalnego piękna krajobrazu.

Wieczory w Karyntii również mają wiele do zaoferowania. Liczne atrakcje tak jak: Eisstockschiessen, czyli amatorska odmiana curlingu, rekreacja na nowoczesnych basenach, relaks w kompleksie rzymskich saun Römerbad, wyprawa do muzeum tortur na zamku w Seeboden czy też wizyta w browarze w Klagenfurcie czekają na narciarzy, którym dzień białego szaleństwa na stoku nie zabrał całej energii na wieczorne rozrywki.