Saalbach - Hinterglemm


Ośrodek narciarski Saalbach - Hinterglemm usytuowany w Dolinie Glemm to tereny popularnie określane jako "Cyrk Narciarski" gównie ze względu na zasięg narciarskiej areny obejmującej trzy sąsiednio położone miejscowości: Saalbach, Hinterglemm i Leogang. To ponad 200 km różnych pod względem trudności tras narciarskich oraz 55 zmodernizowanych kolejek i wyciągów.

Dla zaawansowanych miłośników jazdy na nartach przygotowano trasy trudne, m.in. 4-kilometrową trasę ze szczytu Schattberg do Saalbach czy zjazd z Zwölferkogel. Z kolei na początkujących narciarzy czekają łagodne zjazdy takie jak długodystansowa trasa wiodąca ze szczytu Schattberg do dolnej stacji kolejki Schönleiten. Snowboardziści również mogą liczyć na moc atrakcji na stoku w postaci snowparków, funparków czy learn-to-ride praku dla początkujących amatorów akrobacji na ośnieżonym stoku.

Warto wspomnieć, że w ośrodek to nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale również bogata oferta rozrywkowa. Organizowana jest tu m. in. kultowa Rave on Snow - trwająca całe 2 dni dyskoteka lub wyścigi skuterów w centrum Hinterglemm.