Taury


Narciarskim przebojem Taurów jest bez wątpienia słynne Ski Amade - do którego należy aż 25 miejscowości skupionych w pięciu regionach narciarskich. 860 km w ramach jednego karnetu narciarskiego robi wrażenie i stawia Ski Amade Ziemi Salzburskiej na drugim miejscu wśród zrzeszeń ośrodków narciarskich w Europie (zaraz po włoskim Dolomiti Superski). Do salzburskiego Ski Amade należą: położony na stokach Radstadtckich Taurów ośrodek Salzburger Sportwelt, Hochkonig - ośrodek leżący zaledwie 40 km od miasta Mozarta czyli Salzburga oraz styryjski ośrodek Schladming Dachstein obejmujący narciarską huśtawkę w Schladming, lodowiec Dachstein, Gasteinertal oraz Grossarltal w wysokich Taurach.

Dorównujący popularnością Ski Amade jest renomowany region narciarski, który tworzą miejscowości Zell am See i Kaprun. Słynny i lubiany wśród Polaków ośrodek Kaprun obejmuje bajecznie widokowe trasy na jęzorach lodowca Kitzsteinhorn. Kolejna narciarska sława Ziemi Salzburskiej to rozległy, znany w całej Europie, cyrk narciarski Saalbach-Hinterglemm,ss który wraz z sąsiadującym Leogang obejmuje zarówno strefy idealne do jazdy z małymi dziećmi jak i trudniejsze, które przypadną do gustu bardziej zaawansowanym narciarzom.

Z kolei karuzela narciarska w Obertauern pozwoli narciarzom objechać ośrodek w dowolną stronę bez zdejmowania nart. Miłośników trudnych tras na pewno zachwyci słynna trasa G2 - pełna muld i uznawana za jedną z najtrudniejszych tras narciarskich Austrii.